«UCU HELPS UKRAINE»

10478220_776749425707870_2628509903165773801_nНайбільш продуктивну і сталу співпрацю члени ГО «Галицькі Сурми»  мають з українською громадою в м. Торонто, Канада – з листопада 2014 року. В основному це члени банку Українська Кредитова Спілка Лімітед. На початках грошова допомога, яка була ними зібрана, передавалась до Львова, тут її отримували волонтери майбутнього ГО і вручали напряму пораненим. Та в лютому 2015 року члени УКС заснували благодійний фонд «УКС допомагає Україні» («UKU HELPS UKRANE») і благодійна діяльність УКС вийшла на новий рівень. Від того часу допомога надається визначеною сумою тим солдатам, хто отримав важкі поранення і проходить лікування у Військово-Медичному Клінічному Центрі Західного Регіону у місті Львові.

ГО «Галицькі Сурми» виступає як посередник між благодійниками УКС та пораненими бійцями. Члени ГО відвідують військовий госпіталь, знайомляться з пораненим, який поступив на лікування, розпитують про нього, про те, як він отримав поранення, беруть коментар лікаря, за згодою бійця роблять фото. Цю інформацію направляють для ознайомлення в УКС, де приймається рішення про надання допомоги і виділяються кошти. Компанії Karpaty Travel, Кантор і Міст створили сприятливі умови для обміну і пересилки грошей з Канади в Україну, за що їм дуже вдячні по обидва боки океану. Допомога видається пораненим посередниками напряму, з рук в руки і виключно воякам, яким вони адресовані. Передача допомоги фіксується звітом (фото, відео, розписка). Якщо поранений ще перебуває у важкому стані внаслідок травм і (або) оперативного втручання, то кошти отримує замість нього близький родич – дружина або хтось з батьків, вони ж дають розписку в отриманні. Поранені витрачають допомогу на особисті потреби, такі як операції, встановлення протезів чи реабілітацію, адже державою досі не забезпечуються їхні важливі потреби.

На сьогоднішній день Фонд зібрав понад $80 000 CAN, грошову підтримку в сумі $1200 USD отримали понад півсотні поранених бійців. Фонд має намір продовжити збирати пожертви і видавати допомогу. Адже війна продовжується незважаючи на жодні домовленості, все так же гинуть і отримують поранення захисники України.

Для того, щоб привернути увагу українсько-канадської громади до потреб поранених, Фонд організував акцію «Незламний цвіт» («Unbroken blossoms»), в рамках якої відбувся візит до Канади двох військових – Ігоря Шолтиса і Вадима Зябліцева у супроводі волонтера ГО «Галицькі Сурми» Юрія Ліпара. Сама поїздка фінансувалася спонсорами окремо, найбільшим з них була Українська Кредитова Спілка, долучилися також Українське Національне Об’єднання Канади, Конгрес Українців Канади, пан Олександр Мацків, Toronto Ukrainian Foundation та інші. Церква Успіння Пресвятої Богородиці на Cawthra Road у Міссісазі надала приміщення і харчування безкоштовно. Організатори зібрали більше $50 000 CAN, з цієї суми вже розпочалися виплати.